Środa, 23 Lipca 2014 Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Jak Ci się podoba nowa szata galerii?
Lepsza
Gorsza
Nie mam zdania
Odwiedziło nas:

Gości online:1

Valid XHTML 1.0 Transitional

Oto Człowiek (J 19, 5)

XVI Niedziela Zwykła 20 lipca 2014 r.
--------------------------------------------------------------------------

1. Dzisiaj:
a) O godz. 10.oo Msza św. na Ośrodku Sportu i Rekreacji,
b) O godz. 17.oo w Kłosowicach zebranie mieszkańców Kłosowic i Chalina w sprawie procesji fatimskiej, która będzie 13 sierpnia.
c) O godz. 19.3o w naszym kościele kolejny koncert z cyklu II Letniego Festiwalu Muzycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Art Vivat! Koncert pt. "Muzyka łagodzi obyczaje, poezja może uratować świat". Wystąpią Mieczysław Hryniewicz i Jan Adamczewski Zapraszamy.

2. W poniedziałek o godz. 22.3o wyjazd pielgrzymki do Częstochowy.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 8.3o modlitwy do Świętego Józefa.

4. W środę o godz. 18.3o podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji naszej parafii o dobre przeżycie odpustu ku czci św. Anny.

5. W piątek o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Od godz. 15.3o do 17.oo zachęcamy do Spowiedzi św. przed Odpustem.

6. Uroczystości odpustowe św. Anny:

W sobotę
* O godz. 8.3o Msza św. o św. Annie, po Mszy św. przy ołtarzu odpustowym Św. Anny modlitwy w intencji rodzin, szczególnie zapraszamy babcie i dziadków z wnukami
* O godz. 19.oo Msza św. na cmentarzu (odpust dla naszych zmarłych).
W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele.

W niedzielę:
* Podczas każdej Mszy św. można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
* Na Mszy św. o godz. 9.45 modlić się będziemy w intencji kierowców. Po Mszy św.poświęcenie pojazdów oraz zbiórka ofiar na zakup środków transportu dla misjonarzy.
* O godz. 10.oo Msza Św. w Ośrodku Sportu i Rekreacji.
* Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.3o.

* Prosimy niosących baldachim, feretrony o wypełnienie posługi.
* Prosimy też dziewczynki o sypanie kwiatów podczas procesji.
* Odpustowi przewodniczyć będą Ojcowie Oblaci z Poznania, którzy po każdej Mszy św. będą rozprowadzać Kalendarz Misyjny na rok 2015. Nabywając kalendarz wspieramy liczne dzieła misyjne prowadzone przez oo. Oblatów.

* O godz. 19.3o w naszym kościele kolejny koncert z cyklu II Letniego Festiwalu Muzycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Art Vivat! Koncert pt. "W blasku brzmienia, muzyka na trąbkę i organy". Zapraszamy!

7. Solenizantom i jubilatom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzić będą swoje święto składamy serdeczne życzenia i wspieramy ich modlitwą.

8. Serdecznie witamy Gości, Turystów i Wczasowiczów, życząc im udanego wypoczynku i jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Ministranci w kruchcie kościoła rozprowadzają prasę katolicką.

10. Drodzy Parafianie, Szanowni Goście! Zwracamy się z apelem o pomoc finansową rodzinie z naszej wspólnoty parafialnej, która ucierpiała z powodu pożaru domu w dniu 16 lipca. W dniu dzisiejszym Parafialny Zespół Caritas po Mszach świętych przed kościołem przeprowadza zbiórkę pieniężną. Okażmy ? Drodzy, że chrześcijańska miłość bliźniego to dla nas nie tylko piękne słowa.

-------------------------------------------------------------------------

PROCESJE FATIMSKIE W 2014 r.

13 maja (wtorek) - wokół kościoła (dzieci I komunijne)
13 czerwca (piątek) - Tuchola
13 lipca (niedziela) - Bucharzewo
13 sierpnia (środa) - Kłosowice i Chalin
13 września (sobota) - Ławica
13 października (poniedziałek) - Piaski (Okręg Wieleński, ulice: Św. Huberta, Jarochowskiego, Św. Franciszka, Lichwińska i Św. Cecylii i)

Program będzie omawiany
z mieszkańcami poszczególnych tras.

Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie
parafia_sierakow@wp.pl Archidiecezja Poznańska
ata(); pageTracker._trackPageview();