Środa, 01 Października 2014 Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Jak Ci się podoba nowa szata galerii?
Lepsza
Gorsza
Nie mam zdania
Odwiedziło nas:

Gości online:1

Valid XHTML 1.0 Transitional

Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego (Łk 23, 46)

XXVI Niedziela zwykła 29 września 2014 r.
------------------------------------------------------------

1. Dzisiaj:
a) Po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie.
b) O godz. 15.oo. kolejne nauki katechez przedmałżeńskich.
c) Przypada rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Z tej racji w wielu miastach odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia pod hasłem "Iskra Bożego Miłosierdzia". W naszym mieście pragniemy włączyć się w tę wielką modlitwę o godz. 15.oo przy figurze Matki Bożej przy Szkole Podstawowej.

2. W poniedziałek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.

3. We wtorek:
a) Po Mszy św. o godz. 8.3o modlitwy do Świętego Józefa.
b) Po Mszy św. o godz. 18.3o spotkanie Parafialnego Kręgu Biblijnego w salce bł. Narcyza.

4. W środę rozpoczyna się październik miesiąc modlitwy różańcowej.
W kościele nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.oo, modlitwę prowadzą grupy parafialne (w gablocie ogłoszeń wywieszony jest plan odmawiania różańca przez poszczególne grupy - prosimy o zapoznanie się z planem).
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.3o.

5. W środę podczas różańca i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji naszych szkół i przedszkola oraz w intencji studentów rozpoczynających nowy rok akademicki.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, z tej racji:
a) W czwartek:
* W Zatomiu Starym od godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu, Spowiedź św. i Msza św.
* W Sierakowie o godz. 18.oo różaniec i modlitwy w intencji Duchowej Adopcji.
* Po Mszy św. wieczornej w salce bł. Narcyza spotkanie osób rozważających i czytających encykliki papieskie.
b) W piątek:
* godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu,
* Od godz. 15.3o Spowiedź św.
* O godz. 16.3o różaniec dla dzieci prowadzony przez Panie Katechetki
* O godz. 17.oo Msza św. podczas której poświęcimy i wręczymy dzieciom klas III różańce, które rodzice nabywają sami. Będzie to pierwszy etap przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. w kościele spotkanie rodziców.
* O godz. 18.oo różaniec połączony z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
* O godz. 18.3o Msza św. pierwszopiątkowa.
c) W sobotę:
* od godz. 9.oo comiesięczne nawiedzenie chorych i starszych ze Spowiedzią i Komunią św.
* o godz. 18.oo różaniec fatimski.

7. W przyszłą niedzielę:
a) Wymiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca i spotkanie Bractwa z Księdzem Proboszczem po Mszy św. o godz. 9.45. w salce bł. Narcyza
b) O godz. 15.oo w kolejne katechezy przedmałżeńskie,
c) O godz. 17.3o od figury Matki Bożej przy Szkole Podstawowej do kościoła wyruszy nasza tradycyjna procesja różańcowa. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

8. Solenizantom i jubilatom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzić będą swoje święto składamy serdeczne życzenia i wspieramy ich modlitwą.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są również do nabycia kalendarze Archiwum Diecezjalnego na 2015 rok oraz książka pt. "Cztery i pół tygodnia", która jest świadectwem rodziny, która powiedziała TAK życiu.

Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie
parafia_sierakow@wp.pl Archidiecezja Poznańska
ata(); pageTracker._trackPageview();