Sobota, 01 Sierpnia 2015 Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei
Jak Ci się podoba nowa szata galerii?
Lepsza
Gorsza
Nie mam zdania
Odwiedziło nas:

Gości online:1

Valid XHTML 1.0 Transitional

Błogosławieni miłosierni (Mt 5, 7)

26 lipca 2015 r.
XVII Niedziela Zwykła
------------------------------

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Anny:
a) Podczas każdej Mszy św. można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
b) Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.3o.
c) Odpustowi przewodniczą oo. Oblaci z Poznania, którzy po każdej Mszy św. rozprowadzają Kalendarz Misyjny na rok 2016. Nabywając kalendarz wspieramy liczne dzieła prowadzone przez Oblatów.

2. Modlitwy do Świętego Józefa we wtorek po Mszy św. o godz. 8.3o.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.3o, modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

4. W piątek:
* O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
* Od godz. 15.3o okazja do spowiedzi św.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:
* Od godz. 9.oo comiesięczne nawiedzenie chorych i starszych parafian z Komunią św.
* O godz. 18.oo różaniec fatimski

6. W sobotę rozpoczynamy sierpień. Od wielu już lat miesiąc ten jest ogłoszony przez Kościół w Polsce czasem trzeźwości. W tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu".

7. Drodzy Parafianie!
W przyszłą niedzielę 2 sierpnia ok. godz. 17.3o przybędzie do naszej parafii 31 Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
* Bardzo prosimy parafian z miasta i wiosek o okazanie utrudzonym pielgrzymom braterskiej pomocy przyjmując ich do swoich domów na nocleg.
* Prosimy uprzejmie, by wyjść na powitanie pielgrzymów.
* Od chwili przyjścia pielgrzymów aż do rozlokowania wszystkich będą biły dzwony, będzie to znak wołania o pomoc.
* Otwórzmy nasze domy i serca. Wypełnijmy dobrze przykazanie miłości i nasz chrześcijański obowiązek: "podróżnych w dom przyjąć".

8. W przyszłą niedzielę:
a) Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wymiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
b) O godz. 10.oo Msza św. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.
c) Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Parafialnej.

8. Solenizantom i jubilatom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzić będą swoje święto składamy serdeczne życzenia i wspieramy ich modlitwą.

9. Serdecznie witamy Gości, Turystów i Wczasowiczów, życząc im udanego wypoczynku i jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Ministranci w kruchcie kościoła rozprowadzają prasę katolicką,

11. Ogłoszenie na prośbę.
Chór im. Bolesława Dembińskiego w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.3o dziękować będzie za 102 rocz. istnienia.

-------------------------------------------------------------------------

PROCESJE FATIMSKIE W 2015 r.

13 maja (środa) - wokół kościoła (dzieci I komunijne)

13 czerwca (sobota) - Grobia

13 lipca (poniedziałek) - Góra

13 sierpnia (czwartek) - Przemyśl i Śrem

13 września (niedziela) - Zatom Stary

13 października (wtorek) - ul. Ogrodowa i Daszyńskiego

Program będzie omawiany z mieszkańcami poszczególnych tras.

Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie
parafia_sierakow@wp.pl Archidiecezja Poznańska
ata(); pageTracker._trackPageview();