Niedziela, 24 Maja 2015 Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Jak Ci się podoba nowa szata galerii?
Lepsza
Gorsza
Nie mam zdania
Odwiedziło nas:

Gości online:1

Valid XHTML 1.0 Transitional

Nie martwcie się więc o jutro, bo dosyć ma dzień dzisiejszy swojej biedy (Mt 6, 34)

24 maja 2015 r.
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
------------------------------------

1. Dzisiaj
a) Kończy się okres wielkanocny.
b) Wyjątkowo nabożeństwo majowe o godz. 18.oo (nie będzie Apelu o godz. 21.oo)
c) O godz. 19.3o w naszym kościele Koncert Galowy V Jubileuszowego Festiwalu Akordeonowego w Sierakowie.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła:
a) Msze św. w naszym kościele o godz. 8.3o, 10.oo, 17.oo i 18.3o, w kaplicy sióstr o godz. 7.oo, w Zatomiu Starym o godz. 18.3o.
b) O godz. 21.oo Apel Jasnogórski.
c) Biuro parafialne nieczynne.

3. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu:
* Od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej,
* W sobotę i niedzielę Apel Jasnogórski o godz. 21.oo.

4. We wtorek:
a) Modlitwy do Świętego Józefa po Mszy św. o godz. 8.3o.
b) Ksiądz Proboszcz wraz z kolegami kursowymi obchodzić będzie 51 rocz. święceń kapłańskich. O godz.11.oo odprawią Mszę św. dziękczynną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W środę w Grobii o godz. 19.3o zebranie mieszkańców w sprawie procesji fatimskiej, która będzie 13 czerwca.

6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to ma przyczynić się do pogłębienia życia duchowego duchowieństwa i do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

7. W piątek:
a) O godz. 15.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego,
b) Spowiedzi św. od 15.3o.

8. W sobotę:
* Pielgrzymka Bractwa Żywego Różańca do Lubasza. Wyjazd godz. 9.3o., zbiórka na parkingu przy probostwie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
* We Wronkach w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej odpust ? suma o godz. 18.oo. Szczegóły uroczystości odpustowych na plakacie w kruchcie kościoła.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy - kończy się czas Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

10. Przypominamy o uzupełnieniu wpłat na pielgrzymko - wycieczkę organizowaną w dniach od 22 do 26 czerwca.

11. Organizujemy wyjazd na Lednicę Młodych w sobotę 6 czerwca. Koszt 30 zł. Zapisy i szczegóły u katechetów z Zespole Szkół i w zakrystii

12. Już informujemy, że zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Jak w minione lata zwracamy się
z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy:
* Pierwszy ołtarz - Nadleśnictwo Sieraków i Stado Ogierów.
* Drugi ołtarz - Huta Szkła.
* Trzeci ołtarz - Ludowcy i Rolnicy.
* Czwarty ołtarz - Bank Spółdzielczy "Pojezierza" i Gminna Spółdzielnia.
* Dekoracja miasta i trasy procesji - Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne.
* O nagłośnienie procesji prosimy Pana Eugeniusza Wincentego.
* Prosimy niosących sztandary, feretrony i baldachim o wypełnienie swojej posługi.
* Bardzo Prosimy rodziców o przysłanie dziewczynek do sypania kwiatków, próby ogłosimy w przyszłą niedzielę.

13. Informujemy też, że 5 i 6 czerwca nasza parafia będzie przeżywać peregrynację obrazu Świętego Józefa. Szczegóły podamy w przyszła niedzielę.

14. Solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje święto składamy serdeczne życzenia i wspieramy ich modlitwą.

16. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką.

15. Organizatorzy Triathlonu Sieraków informują, że 30 i 31maja odbędą się zawody triathlonowe. W związku z tym trasa zawodów będzie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego: w sobotę od godz. 8.oo do 13.oo i w niedzielę od godz. 8.oo do 15.oo.
Za utrudnienia organizatorzy przepraszają i zachęcają do kibicowania zawodnikom. Trasy zawodów i ich alternatywne przejazdy umieszczone są na plakatach.
-------------------------------------------------------------------------

PROCESJE FATIMSKIE W 2015 r.

13 maja (środa) - wokół kościoła (dzieci I komunijne)

13 czerwca (sobota) - Grobia

13 lipca (poniedziałek) - Góra

13 sierpnia (czwartek) - Przemyśl i Śrem

13 września (niedziela) - Zatom Stary

13 października (wtorek) - ul. Ogrodowa i Daszyńskiego

Program będzie omawiany z mieszkańcami poszczególnych tras.

Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie
parafia_sierakow@wp.pl Archidiecezja Poznańska
ata(); pageTracker._trackPageview();