Niedziela, 20 Kwietnia 2014 Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Jak Ci się podoba nowa szata galerii?
Lepsza
Gorsza
Nie mam zdania
Odwiedziło nas:

Gości online:1

Valid XHTML 1.0 Transitional

Pójdzcie za Mną (Mt 4, 19)

Niedziela Palmowa 13 kwietnia 2014 r.
-------------------------------------------

1. Dzisiaj:
a) Wg sierakowskiej tradycji Bractwo Żywego Różańca po każdej Mszy św. przeprowadza zbiórkę na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego,
b) O godz. 14.oo Gorzkie Żale i Msza św.

2. W Wielki Wtorek:
a) Po Mszy św. o godz. 8.3o modlitwy do Świętego Józefa
b) O godz. 19.oo Droga Krzyżowa na Osiedlu, początek od cmentarza ewangelickiego na Osiedlu Sikorskiego kończymy przy Krzyżu na ul. Świerczewskiego.
Zapraszamy wszystkich parafian.
Msza św. wieczorna w Wielki Wtorek o godz. 18.oo

3. W Wielką Środę:
a) Podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o dobre przeżycie Świętych Dni Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
b) O godz. 19.15 w salce bł. Narcyza katecheza - przygotowanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem św. dzieci, które zostaną ochrzczone w II święto.

4. Dodatkowa Spowiedzi św. przed świętami:
W Środę od godz. 17.3o do 19.oo
W Wielki Czwartek od godz. 21.oo do 22.oo
W Wielki Piątek po ceremoniach do 22.oo

5. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy uroczystości Paschalne wg następującego porządku:
a) WIELKI CZWARTEK - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
* Gromadzimy się na uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.3o. Po zakończeniu ceremonii Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do Ciemnicy. Czuwanie przy Najświętszym Sakramencie do godz. 22.oo.

b) WIELKI PIĄTEK to przeżywanie Męki i Śmierci Chrystusa.
* Ze względu na kończące się prace remontowe czuwanie przy Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy od godz. 17.oo
* O godz. 18.oo początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego, która będzie trwała do Niedzieli Miłosierdzia.
* O godz. 18.3o - liturgia Wielkiego Piątku z centralnym punktem Adoracją Krzyża. Ceremonie Wielkiego Piątku kończą się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu.
* Adoracja do godz. 22.oo, wspólnie będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
* Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich post bezmięsny
a osoby od 18 do 60 roku również post ścisły tzn. jeden posiłek do sytości i dwa skromne. Nie ma żadnej dyspensy.
* Biuro parafialne nieczynne.

c) WIELKA SOBOTA - Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.oo - 21.oo.
Na tę Adorację, którą przeżywamy w skupieniu, zapraszamy parafian możliwie całymi rodzinami.
* O godz. 8.oo jutrznia.
* Uroczyste ceremonie Paschalne rozpoczną się o godz. 21.oo i zakończą się procesją Rezurekcyjną około północy.
* W czasie ceremonii odnowimy wszyscy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy, by zabrać na tę uroczystość świece.

6. Święcenie potraw w Wielką Sobotę
a) od godz. 10.oo na wioskach:
* Tuchola, Bucharzewo-Jeziorno, Marianowo, Kobylarnia, Chorzępowo i Zatom Nowy.
* Góra, Chalin, Kłosowice, Ławica i Zatom Stary.
* Przemyśl - Śrem, Grobia
Prosimy o samochody na poszczególne trasy.
b) W Sierakowie święcenie potraw od godz. 13.oo - 17.oo co godzinę.

7. WIELKANOC - po nocnej Rezurekcji i procesji Msze św. rozpoczynamy o godz. 8.3o
w kościele i Kaplicy Sióstr, a następne Msze św. wg planu.

8. Solenizantom i jubilatom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzić będą swoje święto składamy serdeczne życzenia i wspieramy ich modlitwą.

9. Ministranci przed kościołem rozprowadzają czasopisma katolickie.

-------------------------------------------------------------------------

PROCESJE FATIMSKIE W 2014 r.

13 maja (wtorek) - wokół kościoła (dzieci I komunijne)
13 czerwca (piątek) - Tuchola
13 lipca (niedziela) - Bucharzewo
13 sierpnia (środa) - Kłosowice i Chalin
13 września (sobota) - Ławica
13 października (poniedziałek) - Piaski (Okręg Wieleński, ulice: Św. Huberta, Jarochowskiego, Św. Franciszka, Lichwińska i Św. Cecylii i)

Program będzie omawiany
z mieszkańcami poszczególnych tras.

Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie
parafia_sierakow@wp.pl Archidiecezja Poznańska
ata(); pageTracker._trackPageview();