Piątek, 31 Października 2014 Imieniny:
Jak Ci się podoba nowa szata galerii?
Lepsza
Gorsza
Nie mam zdania
Odwiedziło nas:

Gości online:1

Valid XHTML 1.0 Transitional

Błogosławieni czystego serca (Mt 5, 8)

XXX Niedziela zwykła 26 października 2014 r.
ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

1. Dzisiaj:
a) przypada 389 rocznica poświęcenia naszego kościoła.
b) Zakończenie kursu przedmałżeńskiego.

2. Różaniec w tym tygodniu
* dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.3o,
* dla dorosłych codziennie o godz.18.oo.
Kończy się miesiąc październik - miesiąc różańca świętego. Jednak do odmawiania różańca zachęcamy nieustannie.

3. W piątek nabożeństwa wg stałego porządku, Spowiedź św. od godz. 15.3o, zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi św. przed Wszystkimi Świętymi i oktawą dnia modlitw za zmarłych

4. W Sobotę 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych:
a) Msze św. w kościele o godz. 7.oo, 8.3o i 18.3o, w kaplicy sióstr o godz. 7.oo, w Zatomiu Starym o godz. 8.3o.
b) O godz. 13.3o Msza św. koncelebrowana na cmentarzu, po Mszy św. procesja zaduszna i święcenie grobów.

5. W przyszłą niedzielę 2 listopada Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych:
a) Msze św. jak w każdą niedzielę,
b) Po Mszy św. o godz. 9.45 procesja zaduszna wokół kościoła,
c) O godz. 17.oo w Krypcie Grobowej Muzeum zamek Opalińskich Msza św. za zmarłych Dobrodziejów z rodu Opalińskich.
d) Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wymiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
Natomiast spotkanie Bractwa wyjątkowo w niedzielę 9 listopada po Mszy św. o godz. 9.45 w salce bł. Narcyza.

6. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlić się będziemy podczas różańca w Oktawie Modlitw za Zmarłych codziennie od niedzieli o godz. 18.oo.

7. Od 1 listopada godz. 12.oo do 2 listopada godz. 24.oo we wszystkich kościołach i kaplicach można zyskać odpust zupełny. Każdego dnia tylko raz i ofiarować za jednego zmarłego. Trzeba jednak spełnić warunki do uzyskania odpustu tzn. być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić kościół i odmówić Wierzę w Boga i Ojcze nasz, być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i zła.

8. Każdego dnia w oktawie modlitw za zmarłych tj. od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych za nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych (spełniając jednak warunki odpustu).

9. W uroczystość Wszystkich Świętych udajemy się do naszych bliskich na groby, aby je uporządkować. Od lat istnieje piękny zwyczaj stawiania kwiatów i zapalania zniczy w tym dniu.
Dbajmy jak do tej pory o porządek na naszym cmentarzu. Pamiętajmy przy tym, że modlitwa, Msza św., Komunia św. przyjęta w intencji naszych zmarłych, jest w tym dniu najważniejszą wiązanką i płomieniem, które ofiarujemy naszym bliskim zmarłym dla ich wiecznego szczęścia
w krainie życia wiecznego.

10. Przypominamy o obowiązującym w naszym kraju prawu dotyczącym cmentarzy, między innymi o prolongacie grobów. Przypominamy że po upływie dotychczasowej prolongaty miejsca pochówku jeśli nie są prolongowane przechodzą do dyspozycji administratora cmentarza - czyli parafii.

11. W biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne, wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii.

12. Informujemy, że chorych i starszych parafian odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 8 listopada.

13. Solenizantom i jubilatom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzić będą swoje święto składamy serdeczne życzenia i wspieramy ich modlitwą.

14. Ministranci przed kościołem rozprowadzają prasę katolicką i kalendarze na 2015 rok.

15. Wiara w obcowanie Świętych, dodaje nam siły bo w nich jest nasze oparcie.
Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych pragniemy zwrócić uwagę, na niezwykłą obecność świętych w naszym życiu. Możemy korzystać z ich pomocy w wielu codziennych sprawach. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem możemy poczęstować się cukierkiem, do którego doczepiona jest karteczka z krótką informacją o naszych świętych patronach.
Nasza wiara ukazuje nam wartość modlitwy przez wstawiennictwo świętych. Dlatego dzieci zapraszamy w piątek na różaniec. Proponujemy, aby dzieci przyszły na nabożeństwo przebrane za jednego ze świętych.
Po różańcu przejdziemy w korowodzie świętych z kościoła do popiersia Św. Jana Pawła II modląc się do Wszystkich Świętych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymają słodki upominek.
Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem wigilii Święta Wszystkich Świętych, do czego serdecznie wszystkich zachęcamy! Szczegóły będą podane na katechezie oraz po wtorkowym różańcu.

Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie
parafia_sierakow@wp.pl Archidiecezja Poznańska
ata(); pageTracker._trackPageview();