Wtorek, 29 Lipca 2014 Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Jak Ci się podoba nowa szata galerii?
Lepsza
Gorsza
Nie mam zdania
Odwiedziło nas:

Gości online:1

Valid XHTML 1.0 Transitional

Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni (Łk 6, 37)

XVII Niedziela Zwykła 27 lipca 2014 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Anny:
a) Podczas każdej Mszy św. można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
b) Na Mszy św. o godz. 9.45 modlitwy w intencji kierowców. Po Mszy poświęcenie pojazdów oraz zbiórka ofiar na zakup środków transportu dla misjonarzy.
c) O godz. 10.oo Msza Św. w Ośrodku Sportu i Rekreacji.
d) Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.3o.
e) Odpustowi przewodniczą oo. Oblaci z Poznania, którzy po każdej Mszy św. rozprowadzają Kalendarz Misyjny na rok 2015. Nabywając kalendarz wspieramy liczne dzieła prowadzone przez Oblatów.
f) O godz. 19.3o w naszym kościele kolejny koncert z cyklu II Letniego Festiwalu Muzycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Art Vivat! Koncert pt.
"W blasku brzmienia, muzyka na trąbkę i organy". Wystąpią prof. Sławomir Kamiński - organy i prof. Roman Gryń - Trąbka. Zapraszamy.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 8.3o modlitwy do Świętego Józefa.

3. W środę:
a) O godz. 18.3o Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy
o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.
b) Chór im. Bolesława Dembińskiego obchodzi 101 rocznicę istnienia.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca z tej racji:
a) W czwartek:
* W Zatomiu Starym o godz. 16.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu, Spowiedź św. i Msza św.,
* W Sierakowie o godz. 18.oo Godzina św. i modlitwy w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.,
b) W piątek:
* Od godz. 9.oo nawiedzenie chorych z wiosek z Komunia św.
* O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
* Od godz. 15.3o okazja do spowiedzi św.,
* O godz. 17.oo Msza św. za zmarłych z wymienianek.
* O godz. 18.3o Msza św. z nabożeństwem do Serca Jezusowego.
c) W sobotę:
* Od godz. 9.oo comiesięczne nawiedzenie chorych i starszych parafian z Komunią św. w mieście.
* O godz. 18.oo różaniec fatimski.

5. W piątek rozpoczynamy miesiąc sierpień, od wielu już lat miesiąc ten jest ogłoszony przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości, w tym roku miesiąc ten będzie przebiegał pod hasłem "Mamo, tato nie pijcie za moje zdrowie".

6. Drodzy Parafianie!
W sobotę 2 sierpnia ok. godz. 17.3o przybędzie do naszej parafii 30 Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
* Bardzo prosimy parafian z miasta i wiosek o okazanie utrudzonym pielgrzymom braterskiej pomocy przyjmując ich do swoich domów na nocleg.
* Prosimy uprzejmie, by wyjść na powitanie pielgrzymów.
* Od chwili przyjścia pielgrzymów aż do rozlokowania wszystkich będą biły dzwony, będzie to znak wołania o pomoc.
* Otwórzmy nasze domy i serca. Wypełnijmy dobrze przykazanie miłości i nasz chrześcijański obowiązek: "podróżnych w dom przyjąć".

7. W przyszła niedzielę:
a) Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wymiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
b) O godz. 7.oo Msza św. w intencji Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę.
c) O godz. 10.oo Msza św. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.
d) Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Parafialnej.

8. Podziękowania - Dziękujemy również za ofiary złożone na pomoc dla poszkodowanej rodziny w pożarze domu, zebraliśmy 4862.60 zł.
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Solenizantom i jubilatom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzić będą swoje święto składamy serdeczne życzenia i wspieramy ich modlitwą.

10. Serdecznie witamy Gości, Turystów i Wczasowiczów, życząc im udanego wypoczynku i jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. Ministranci w kruchcie kościoła rozprowadzają prasę katolicką,

-------------------------------------------------------------------------

PROCESJE FATIMSKIE W 2014 r.

13 maja (wtorek) - wokół kościoła (dzieci I komunijne)
13 czerwca (piątek) - Tuchola
13 lipca (niedziela) - Bucharzewo
13 sierpnia (środa) - Kłosowice i Chalin
13 września (sobota) - Ławica
13 października (poniedziałek) - Piaski (Okręg Wieleński, ulice: Św. Huberta, Jarochowskiego, Św. Franciszka, Lichwińska i Św. Cecylii i)

Program będzie omawiany
z mieszkańcami poszczególnych tras.

Parafia rzymsko-katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie
parafia_sierakow@wp.pl Archidiecezja Poznańska
ata(); pageTracker._trackPageview();